Blisko

Książki dla dzieci wyd. Babyonline 

Książki dla dzieci wydawnictwa Babyonline w ciągu 12 lat istnienia na czeskim rynku zdobyły uznanie jako wyjątkowe książki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poświęcone rozwojowi inteligencji emocjonalnej i praktycznej, rozwojowi logicznego myślenia, zdrowemu stylowi życia i bezpiecznym zachowaniom. Są to książki poniekąd interaktywne, inspirujące do wspólnej zabawy i rozmów, więc często rodzice kupują je dla własnych dzieci oraz dzieci krewnych i przyjaciół, z okazji urodzin dziecka, Dnia Dziecka czy świąt Bożego Narodzenia.

Dlaczego są to pozycje tak wyjątkowe na rynku literatury dziecięcej?

Czytaj dalej >

„Książek dla dzieci opracowanych w takiej jakości i takim zakresie, jak nasze "Wierszyki dla Małych Odkrywców", "Zadania dla przedszkolaka. Przygotowanie do szkoły" czy "Mamo, jak przyszedłem na świat?" nie wydałoby żadne wydawnictwo literatury dziecięcej. Pomysł założenia własnego wydawnictwa zrodził się z potrzeby opracowania książek dla naszych dzieci – dzieci lekarzy i pedagogów tworzących portal Babyonline, obecnie najpopularniejszego portalu tego typu w Czechach. Dziś często możemy znaleźć w księgarniach książeczki z kilkoma czarno-białymi rebusami, generowanymi przez komputer, w cenie 10 zł. W naszych książkach jest ponad 1000 ręcznie rysowanych ilustracji, ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i motorykę, rymowanki, zagadki, wycinanki, które przed publikacją poddane zostały merytorycznej ocenie psychologów i pedagogów dziecięcych. W wielu poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz logopedycznych są polecane przez specjalistów.

Zadania dla przedszkolaka. Przygotowanie do szkoły
 (dostępne na razie tylko na rynku czeskim) powinny być obowiązkową pozycją dla dziecka w roku poprzedzającym rozpoczęcie szkoły podstawowej w każdej rodzinie, która kładzie nacisk na edukację. To jeden z ulubionych prezentów dla przedszkolaka.” – wyjaśnia pomysł założenia własnego wydawnictwo jego założycielka, MUDr. Jana Martincová.

Warto tylko dodać, że książki edukacyjne dla dzieci wydawnictwa Babyonline towarzyszą dzieciom w trakcie ich pierwszych 6-7 lat życia, w następującej kolejności:

  1. Wierszyki dla Małych Odkrywców – ok. 1-2 rok życia, wierszyki-rymowanki dla najmłodszych (na razie tylko wersja czeskojęzyczna)
  2. Gra w literki – dla dzieci od 4. roku życia, do nauki sylabizowania, głoskowania, pierwszej nauki liter, dla młodszych do rozszerzania słownictwa (na razie tylko wersja czeskojęzyczna)
  3. Mamo, jak przyszedłem na świat?
  4. Zadania dla przedszkolaka. Przygotowanie do szkoły – rok przedszkolny – wielka książka dla małych dzieci (na razie tylko wersja czeskojęzyczna)

 

W książce dla dzieci Mamo, jak przyszedłem na świat?, będącej pierwszym krokiem w edukacji seksualnej skierowanej do najmłodszych, zawarta jest wiedza medyczna autorki oraz ilustratorki tej publikacji. Jednocześnie jest to zapis prawdziwych rozmów między matką – autorką książki, a jej pięcioletnim synem.

Książki wydawnictwa Babyonline są na tyle inne i ponadczasowe, starające się przekazać dziecku z każdą kolejną stroną nową umiejętność, nową informację dla ich chłonnych wiedzy głów, że śmiało możemy je zaklasyfikować do specjalnej kategorii „nowe książki dla dzieci”. Publikacje z serii Dla Małych Odkrywców nie przeszkadzają dzieciom skupieniu się z powodu różnych ruchomych elementów, są genialne w swej prostocie, dzięki przemyślanej treści uczą koncentracji. Stąd są tak popularne wśród ciekawych i bystrych dzieci, ale stanowią też doskonałą pomoc dla rodziców dzieci hiperaktywnych i obdarzonych dużym temperamentem.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Nasze pozostałe projekty: